Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018

Μήνυμα καλής Τύχης μετέφερε το πουλάκι, που έσωσε ο Isco, κατά τη διάρκεια του αγώνα Ιράν-Ισπανία

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018:
Ο Ισπανός midfielder  Isco βρήκε το χρόνο να βοηθήσει ένα μικρό πουλί κατά τη διάρκεια του αγώνα Ιράν-Ισπανία, στην Kazan Arena, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου
Ο Isco και ο συμπαίκτης του Jordi Alba φαίνονται να στέκονται πάνω από το πουλί, κατά το πρώτο ημίχρονο του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
Ο άνδρας της Ρεάλ Μαδρίτης έσκυψε έπειτα για να σώσει το πουλί από τον αγωνιστικό χώρο της Kazan Arena.
Όπως ο Isco ήταν έτοιμος να το πιάσει, το πουλί πέταξε σε μικρή απόσταση από το χέρι του, αλλά η δεύτερη προσπάθεια ήταν επιτυχής και κατάφερε να το πιάσει.
έπειτα έτρεξε στην άκρη του γηπέδου (sidelines) και το ακούμπησε σε ένα πιο ασφαλές μέρος.
Η Ισπανία αρκέστηκε στο τυχερό γκολ του Ντιέγκο Κόστα, στο 54ο λεπτό, για να πάρει τη νίκη με 1-0 επί του Ιράν και να φτάσει ένα βήμα από την πρόκριση, στη φάση των 16 του Μουντιάλ.
στις 25-6-18 η Ισπανία θα αντιμετωπίσει το Μαρόκο και το Ιράν την Πορτογαλία.